https://hook.eu1.make.com/ehvez4endy2xhux9bqychdv1tsecaw7p

Wprowadzenie do Jobs To Be Done, czyli jak poznać prawdziwe problemy swoich klientów

Dowiedz się jak wygląda segmentacja grup docelowych pod kątem JTBD, hierarchia zadań w JTBD oraz jak zintegrować JTBD z pracą developerów i innych osób w organizacji.

Opis

Jak upewnić się, że to, co stworzymy ułatwi czyjeś życie, zamiast je komplikować? Na te pytania możesz odpowiedzieć używając elastycznego, potężnego frameworku Jobs To Be Done (JTBD). To prawdziwy silnik do odkrywania i analizowania przestrzeni na innowacje — wykorzystywany przez najbardziej uznane marki na świecie. Stosuję go w swojej pracy od dawna, a teraz chcę pokazać Ci, jak wejść w temat gładko i w sposób praktyczny.

Format warsztatów

Te warsztaty nie zawierają w sobie kupki slajdów. Nie zaśniesz na nich — są interaktywne od początku do końca. Pracując w grupach z użyciem Miro przejdziesz ze mną przez wszystkie początkowe etapy procesu JTBD. Otrzymasz informacje o tym, co robić dalej. Zadasz wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy. A ponadto poznasz grupę ciekawych ludzi i zawiążesz nowe kontakty. Moje szkolenia słyną z rzeczowej, ale luźnej atmosfery — i tę mogę na pewno obiecać.

Dalszy rozwój

Wiedza zdobyta na warsztatach pozwoli Ci na eksplorowanie i modyfikowanie metody JTBD do swoich potrzeb — oraz do potrzeb Twojej organizacji. Otworzy Ci umysł na efektywne wykorzystanie tego frameworku w zastosowaniach praktycznych.

Na koniec szkolenia otrzymasz certyfikat. Jobs To Be Done to bardzo duży i złożony framework — ale na tym szkoleniu otrzymasz informacje niezbędne do rozpoczęcia praktyki projektowej. Planuję warsztaty jeszcze bardziej zaawansowane, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.

Darmowe bilety dla NGO

Na każde prowadzone przeze mnie szkolenie dostępne są dwa darmowe bilety — w przypadku szkoleń zaawansowanych są to miejsca zarezerwowane dla NGO. Robisz coś fajnego dla organizacji, która zmienia świat, ale nie ma kasy? Napisz maila na adres wojtek@wojtekkutyla.pl z tematem „Warsztaty JTBD” i opisz, czym się zajmujesz. Uwaga: te bilety nie przysługują osobom, które pracują dla NGO w ramach zajęć dodatkowych i mogą sfinansować swój udział w warsztatach.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z UX lub Service Design. Jednak nie tylko — framework JTBD jest na tyle elastyczny, że stosować go można także w pracy poza medium cyfrowym, a nawet w rozwiązywaniu prywatnych problemów! Jeśli interesuje Cię, jak tworzyć produkty i usługi, które wnoszą w życie użytkowników powiew świeżości zamiast atakować ich lawinami bezsensownej funkcjonalności powstałej na życzenie prezesa, to witam na pokładzie.

Czego się nauczysz?

W ciągu całodniowych, intensywnych i praktycznych warsztatów dowiesz się:

 • Jak wygląda segmentacja grup docelowych pod kątem JTBD i dlaczego robi się to inaczej niż w typowych projektach UX,
 • Jak wygląda hierarchia zadań w JTBD i jak to wykorzystać w analizie projektowej,
 • Jak przeprowadzać szczegółowe i naładowane informacjami wywiady pod kątem analizy JTBD,
 • Jak analizować materiał badawczy w celu odnalezienia tzw. job statements i outcome statements,
 • Jak zbudować job map — czyli zmapować drogę do rozwiązania problemu — i jak wysupłać z niej informacje potrzebne do określenia priorytetów projektowych,
 • Jak zbadać faktyczne zapotrzebowanie użytkowników i klientów na rozwiązania powstałe w efekcie analizy,
 • Jak zintegrować JTBD z pracą developerów i innych osób w organizacji.

expand_more

Plan zajęć

10:00 Kawka poranna i przywitania

10:15 Praca warsztatowa

13:00 Przerwa na obiad

​13:45 Praca warsztatowa

​16:30 Q&A i pożegnanie

​17:00 Zakończenie

Autor

Autorzy

Wojtek Kutyła
Wojtek Kutyła
expand_more

Jestem projektantem service design pracującym w tym zawodzie od wielu lat. Mieszkam w Edynburgu, gdzie nauczam swojego fachu studentów jednej z prywatnych uczelni. Moją specjalnością jest koordynacja procesów digital transformation w organizacjach sektora publicznego. Przebyłem zawodową drogę od web designera (och, słodkie czasy Internet Explodera 4,5 i 666), poprzez programistę i konsultanta user experience dla aplikacji finansowych, teraz powoli kierując swoje zainteresowania w stronę nauczania mądrego projektowania i ewangelizacji odpowiedzialnego UX.

Na blogu przybliżam realia pracy projektanta UX w Wielkiej Brytanii i przekazuję nieco praktycznych uwag tym, którzy pragną rozbudować swoją wiedzę i profesjonalne doświadczenie. Brytyjski rynek, który pod pewnymi względami jest bardziej rozwinięty niż polski dostarcza niekończących się przemyśleń na tematy tworzenia dobrych, dostępnych usług.

Staram się opowiadać o metodach pracy i filozofii UX w sposób, który pozbawiony jest nadęcia i fałszywego poczucia elitaryzmu. Wiedza i umiejętności, których potrzebują projektanci UX to efekt ciężkiej pracy, a nie magicznego proszku Wujka Staszka.

Kilka razy w roku prowadzę w Polsce warsztaty otwarte i szkolenia dla indywidualnych klientów.

Oferuję usługi konsultingowe Service Design i UX, które opieram na latach zdobytego doświadczenia.

Występuję na konferencjach, meetupach i innych wydarzeniach.

Można mnie znaleźć na LinkedIn i Twitterze. Blog ma też swoją stronę w sieci Facebook.

Wpisując moje imię i nazwisko w Google znajdziesz jeszcze dwóch Wojtków Kutyła; jeden z nich to ja, kiedy zajmuję się fotografią, pisaniem i wierceniem na instrumentach. Drugi to ważna persona w polskim światku politycznym. To na pewno nie ja.

Najczęściej zadawane pytania

Czy po ukończonym kursie otrzymam dostanę certyfikat?
Tak, otrzymasz od nas certyfikat ukończenia kursu w formie linku do umieszczenia na LinkedIn lub PDF do wydrukowania.

Czy otrzymam fakturę?
Tak :)

Czy mogę zrezygnować z zakupionego kursu?
Tak, masz prawo odstąpić od zakupu kursu. Jeśli zrobisz to na 14 dni przed jego rozpoczęciem, otrzymasz 100% zwrotu, na 7 dni przed 50%. Możesz również przenieść swój zakup na następny najbliższy termin kursu.

Jakie są wymagania techniczne?
Musisz posiadać stabilne łącze oraz pobrane aplikacje Figma, Miro, Notion oraz Zoom. Wszystkiego dowiesz się na pierwszych zajęciach ;-)

Czy mogę rozłożyć zakup kursu na raty?
Tak, możesz rozłożyć zakup do 10 rat 0%. Skontaktuj się z nami po szczegóły!

Opinie uczestników

Brałeś_aś udział w kursie? Daj nam znać i podziel się opinią na 💬 kontakt@learndesign.pl
Promocja trwa jeszcze:
0
 d
0
h
0
m
0
s

Wprowadzenie do Jobs To Be Done, czyli jak poznać prawdziwe problemy swoich klientów

today
today
Data zostanie ogłoszona wkrótce
Zamawiam dla swojej firmy
Dziękujemy! Twój adres email został dodany do listy rezerwowej.
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź czy wszystkie pola są poprawnie wypełnione.
 • savings
  Rabaty dla grup i osób prywatnych: 693 160 410
 • payments
  10 rat 0%
 • download
  Pliki do pobrania
 • watch_later
  Czas trwania: 
  1 dzień
 • bar_chart
  Poziom: 
  Średnio zaawansowany
 • download
  Pliki do pobrania
 • mode
  Zadania
 • verified_user
  Certyfikat ukończenia
 • description