Rozwiń swoje krytyczne myślenie i analityczne podejścia, które pozwoli Ci na świadomy start w nowym projekcie. Poznaj podstawy komunikacji z klientem i prezentacji swojej pracy.
Dwudniowe szkolenie “UX w pigułce” wprowadzi Cię w tajniki pracy osoby zajmującej się projektowaniem doświadczeń użytkownika (UX). Pracując od początku nad briefem projektowym, przejdziesz przez wszystkie typowe etapy pracy początkującego designera. Będziesz pracować indywidualnie i w grupie. Zajęcia odbędą się online — jednakże znając doświadczenie Wojtka, zapewniamy Cię, iż nie spowoduje to obniżenia jakości odebranej nauki.
“UX w pigułce” to warsztaty dla osób rozpoczynających swoją przygodę z UX albo tych, które chcą usystematyzować posiadaną wiedzę początkującego projektanta (lub projektantki). Dwudniowy format nie uczyni z Ciebie projektanta “całą gębą”, ale przygotuje Cię do pracy nad prostymi projektami. W praktyczny i pozbawiony nadęcia sposób.
Wprowadzenie do UX,
Odpowiedzialność projektanta (podstawowe informacje na temat etyki, dostępności, inkluzywności i design justice),
Jak podejść do projektu?
Definicja grup docelowych,
Badanie potrzeb użytkowników,
Badanie potrzeb organizacji,
Ustalanie celów projektowych,
Konstrukowanie podróży użytkownika,
Wstępne szkice.
Szybkie testy użyteczności w praktyce,
Analiza i wprowadzenie poprawek,
Mierzenie zgodności z założonymi celami projektowymi,
Komunikacja z klientem,
Wskazówki na temat prezentacji pracy,
Podsumowanie i Q&A.
Autorzy
Jestem specjalistą zajmującym się zagadnieniami dostępności cyfrowej, prowadzącym wieloletnią praktykę doradczą w zakresie holistycznego projektowania doświadczeń. Staram się opowiadać o metodach pracy i filozofii UX oraz inkluzywnym projektowaniu w sposób, który zachęca do eksperymentów i rozwoju umiejętności zawodowych.
Na blogu przybliżam realia pracy projektanta UX w Wielkiej Brytanii i przekazuję nieco praktycznych uwag tym, którzy pragną rozbudować swoją wiedzę i profesjonalne doświadczenie. Brytyjski rynek, który pod pewnymi względami jest bardziej rozwinięty niż polski dostarcza niekończących się przemyśleń na tematy tworzenia dobrych, dostępnych usług.
Staram się opowiadać o metodach pracy i filozofii UX w sposób, który pozbawiony jest nadęcia i fałszywego poczucia elitaryzmu. Wiedza i umiejętności, których potrzebują projektanci UX to efekt ciężkiej pracy, a nie magicznego proszku Wujka Staszka.
Kilka razy w roku prowadzę w Polsce warsztaty otwarte i szkolenia dla indywidualnych klientów.
Oferuję usługi konsultingowe Service Design i UX, które opieram na latach zdobytego doświadczenia.
Występuję na konferencjach, meetupach i innych wydarzeniach.
Można mnie znaleźć na LinkedIn i Twitterze. Blog ma też swoją stronę w sieci Facebook.
Wpisując moje imię i nazwisko w Google znajdziesz jeszcze dwóch Wojtków Kutyła; jeden z nich to ja, kiedy zajmuję się fotografią, pisaniem i wierceniem na instrumentach. Drugi to ważna persona w polskim światku politycznym. To na pewno nie ja.
Jestem pod wielkim wrażeniem sposobu prowadzenia warsztatów. Wojtek ma wielką wiedzę, którą chętnie się dzieli. Pozytywną energię, którą przekazuje uczestnikom, a także charyzmę. Podczas warsztatów była świetna atmosfera i duży luz, co przełożyło się na łatwość przyswojenia materiału, który dla mnie był zupełnie nowy.
Sandra
Dzięki spotkaniu zapoznawczemu przed warsztatami, każdy czuł się bardziej swobodnie, mniej formalnie, a na pewno o wiele pewniej podczas pracy z narzędziami, które można było poznać podczas zdzwonki wstępnej. Warsztaty to dwa dni praktycznej pracy. My pracowaliśmy nad zadaniem, które było bardzo na czasie. Dzięki temu praca była bardzo ciekawa. Warsztaty odbywały się w małych grupach projektowych co pozwoliło poczuć jak wygląda praca w małym zespole UXowym. Przez te dwa dni poznaliśmy proces pracy nad „produktem”, narzędzia i metody, od badań, projektowania, przez walidację i optymalizację. Z mojej perspektywy forma online jest zdecydowanie lepsza niż szkolenie stacjonarne (ze względów technicznych, a nie merytorycznych ;))
Ewa
Warsztaty „UX w pigułce” to był stał w dziesiątkę:) Teorii tyle ile trzeba, praktyki TYLE że czacha dymi, a to wszystko okraszone dobrym humorem i luźną atmosferą. Dobry kontakt z uczestnikami oraz wyczuwalna chęć do odpowiedzenia na każde pytanie. Jako totalnie początkująca, doceniam, że czułam się doinformowana zarówno – przed, w trakcie jak i po warsztatach.
Patrycja